Domovská stránka > Stavba RD > Technologie > Technologie dřevostavby RD

Technologie dřevostavby RD

Dřevostavba systémem Two by Four (TBF) – fošnový rámový systém
 
Pro všechny příznivce ekologické výstavby a zdravého bydlení nabízíme dřevostavby RD systémem Two by Four (TBF) – nejpoužívanějšího systému výstavby dřevostaveb po celém světě.
Jedná se o rámový způsob výstavby, kde byly původně využívány sloupky o příčném průřezu 2 x 4 palce – Two by Four, což v metrických jednotkách odpovídá přibližně rozměrům 50 x 100 mm. V dnešní době jsou však tyto rozměry sloupků dřevostaveb ovlivněny zejména tepelně technickými a statickými požadavky. Proto není tento rozměr pravidlem, stejně jako jejich koordinační modul dřevostavby (rastr), který je převážně 625 nebo 417 mm z důvodu navazujících rozměrů velkoplošných materiálů.
Celá výstavba dřevostavby systémem two by four se odehrává přímo na staveništi. Podle aktuální potřeby je navážen materiál, jenž se co nejrychleji zpracovává. Na základovou desku jsou položeny vrstvy hydroizolace. Dřevěný materiál je naimpregnován, zejména pak spodní práh obvodových stěn, který se pomocí závitových tyčí a chemické kotvy umístí v prostoru budoucí obvodově stěny, případně příčky. K tomuto prahu jsou pomocí spojovacích prostředků v pravidelném rastru kotveny sloupky, na něž z horní části nasedá pásnice. Celý takto vytvořený rám dřevostavby je zavětrován úhlopříčným uložením z vnější strany obvodových stěn. Nejprve se tak děje za pomoci prken, po vytvoření kompaktního obvodového rámového systému jsou diagonály nahrazeny velkoplošným konstrukčním materiálem (např. OSB). Na horní pásnici se buď ukládá stropní nosník (a dále se pokračuje obdobným způsobem jako u přízemního patra dalším poschodím) nebo se zde uloží již střešní konstrukce - například příhradového typu - která se zaizoluje a zastřeší.

Základní charakteristikou systému je otevřenost, čitelnost a přehlednost. Až do okamžiku, kdy se instaluje tepelná izolace, je možné celou konstrukci, všechny instalace a rozvody investorem kontrolovat. U prefabrikovaných technologií toto není dost dobřemožné. Námi používaný systém umožňuje reagovat na nejrůznější požadavky a podmínky, a plnit tak možné návrhy investora na změny i v samotném průběhu výstavby.
 
Pro vnější zateplení celé stavby používáme u našich dřevostaveb:
 
Certifikovaný difúzně otevřený systém zateplení obvodového pláště
 
Jedná se o konstrukci zateplení obvodového pláště, které umožňuje prostup vzduchu a v něm obsažených vodních par pomocí difúze, při zachování požadovaného tepelného prostupu tepla. Základním prvkem jsou dřevovláknité tepelně izolační desky Pavatex (Hofatex) připevněné na nosnou rámovou konstrukci , které slouží jako vnější izolace stěn. Na tyto desky je aplikován certifikovaný omítkový systém. Nosná konstrukce je následně vyplněna tepelnou izolací Knauf Insulation "diffu". Materiály použité v této konstrukci mají
otevřenou pórovitost, která umožňuje transport plynů a par. V tomto konstrukčním systému není aplikována parozábrana. Stavba tak může tzv. dýchat a přitom si zachová své tepelně technické vlastnosti.
Charakteristické vlastnosti certifikovaného systému diffuwall® 2010
 • nepoužití parozábrany ani jiné fólie
 • velmi účinně brání úniku tepla
 • umožňuje průchod vodní páry
 • je nepropustný pro vodu jako kapalinu
 • vyrovnává vlhkost v interiéru   
 • zajišťuje dobré zvukoizolační vlastnosti stavby
 • zajišťuje velmi dobrou požární odolnost
 • zvyšuje přirozenou cestou kvalitu ovzduší v interiéru
 • je plně ekologický
 • konstrukce v zimním období vysychají
 • schopnost regenerace při nadměrném navlhnutí
Tenkovrstvé omítky:

Na dřevovláknité desky Hofatex je aplikována tenkovrstvá omítka zcela běžným způsobem. Desky se pod omítky nepenetrují. Základní lepící malta v tloušťce 3 mm s výztužnou mřížkou se aplikuje přímo na povrch. Dále se povrch exteriéru opatří systémovou omítkou „diffu“ na silikátové (ev. silikonové) bázi, ať už s hlazeným nebo strukturálním povrchem.
 
Zdravé vnitřní prostředí, energetická úspornost stavby, jednoduchost provádění i architektonická flexibilita jsou hlavními přednostmi našich dřevostaveb.

10 DŮVODŮ PROČ STAVĚT S NÁMI

 1. Kvalitní a prověřený systém dřevostavby za nízkou cenu.
 2. Používáme materiály pro zdravé a ekologické bydlení.
 3. Nízkoenergetická stavba – tepelný odpor zdiva od R = 4 kW/m2 výše.
 4. Systém difúzně otevřené konstrukce – kvalitní a zdravé prostředí v interiéru našich dřevostaveb + výborné tepelně-izolační vlastnosti.
 5. Možnost výstavby jak dle návrhů z našeho katalogu, tak i dle individuálního přání klienta.
 6. Systém je navržen na vysokou životnost.
 7. Přirozené klima a možnost nastěhování ihned po dokončení stavby.
 8. Garance pevné ceny.
 9. Kompletnost dodávky včetně projektu a základů již v základní ceně.
 10. Možnost různého stupně dokončenosti dle dohody s klientem.
 
Kontaktujte nás Kontaktujte nás         Tisknout stránku Vytisknout stránku         Poslat odkaz na e-mail Poslat odkaz na e-mail       
Stavba dřevostavby - EKO-DOMKY.CZ
Domluvte si schůzku online na naší pobočce

Nechte se inspirovat - podívejte se na domky, které jsme již postavili

RD Alena - referenceRD Daniela - referenceRD Helena - referenceRD Helena s přístřeškem
RD Individuální - referenceRD Iva - referenceRD Iveta - referenceRD Jana
RD Jiřina - referenceRD Marie - referenceRD Nelly - referenceRD Tereza - reference
RD UnoRD Uno bez terasy
Kontakty
telefon
+420 725 293 583
Zavolejte
adresa Domky CZ s.r.o.
Žatecká 1171, 434 01 Most
IČ: 25478915
email prodej@domkycz.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.